ZİRVEDEKİLER ÖDÜL TÖRENİ

Mersin merkezli ‘cukurovaexpres.com’ internet haber sitesi tarafından bu yıl 5’incisi düzenlenen Zirvedekiler 2016 Ödülleri, düzenlenen törenle sahiplerini buldu.

Zirvedekiler 2016 Ödül Töreni, ‘cukurovaexpres.com’ İmtiyaz Sahibi Burak Karataş’ın ev sahipliğinde Navona Otel’de gerçekleştirildi. Törene, Mersin Valisi Özdemir Çakacak, Mersin Milletvekilleri Hacı Özkan, Aytuğ Atıcı ve Hüseyin Çamak, belediye başkanları, kurum müdürler, iş dünyasının temsilcileri ve çok sayıda davetli katıldı.

Törenin açılış konuşmasını yapan Burak Karataş, internet haber sitesinin 2009 yılında kurulduğunu ve bugün aylık 300 bin, yıllık 3,5 milyon ziyaretçi trafiğine ulaştığını söyledi. Karataş, “Bugün geldiğimiz noktada habercilik anlayışımızın başarısını ve bölgenin en çok ziyaret edilen haber sitesi olduğumuzu Google analistik raporlarında resmi olarak görebiliyoruz. Bu benim ve çukurovaexpres.com ekibinin gururudur. Her gün yeni yatırımların yapıldığı, gelişen ve büyüyen kentimizde, insanların kentimiz ile ilgili ‘anında haber alma’ isteklerini, cep telefonu uygulamalarımız ve sosyal medyayı en iyi şekilde kullanarak karşılamamızdan ötürü, sizlerin değişmez adresi haline geldik. Tarafsız habercilik anlayışımızı bundan sonra da sürdüreceğiz. Bu yıl 5’incisini gerçekleştireceğimiz Zirvedekiler Ödül Töreninde ise Mersin’de yatırım yapan, istihdam sağlayan, kentimizin kalkınmasına fayda sağlayan iş dünyasının önemli isimlerinin motivasyonunu üst düzeyde tutmaya çalışıyoruz” dedi.

Zirvedekiler 2016 Tertip Komitesi Başkanı Kemal Bozkurt da bu tür organizasyonların kentte istihdam sağlayan iş dünyasını motive ettiğini belirterek, “Her gün gelişen Mersin’de bu yatırımların karşılıksız kalmadığını gösterebilmek için bu tür platformlara ihtiyacımız var” diye konuştu.

Konuşmaların ardından ödül dağıtımına geçildi. ‘Yılın Bürokratı’ seçilen Vali Çakacak’a ödülünü Burak Karataş takdim etti. Çakacak, yaptığı konuşmada “Bizler kamu görevlileri, milletvekillerimiz, belediye başkanlarımız, iş dünyası temsilcileri, sivil toplum kuruluşu temsilcilerimiz ve vatandaşlarımız, kısaca Mersin’de yaşayan herkes, ilimizin gelişmesi, kalkınması ve daha ileriye taşınması için hep birlikte yoğun çaba içerisindeyiz. Bu ve benzeri ödül törenleri de bu yoğun çabanın içerisinde olan herkes için cesaretlendirici, yüreklendirici ve teşvik edici bir etki yapmaktadır. Bu açıdan özellikle iş dünyası temsilcilerinin ödül almalarını çok daha anlamlı buluyorum” ifadelerini kullandı.

“Yılın İşadamı’ seçilen Berdan Cıvata A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Şemsi’ye ödülü Vali Çakacak tarafından verildi. Törende ayrıca 2016 yılının genç iş adamı, girişimcisi, kurumu, eğitim yatırımı, inşaat projesi, markası, iş kadını, sosyal sorumluluk projesi, KOBİ’si, sağlık kurumu, sivil toplum kuruluşu, meslek lisesi öğrencisi ve oyuncusu dallarında dağıtılan ödüller de sahiplerini buldu. – MERSİN